Bez kategorii

W jaki sposób chronić swoje konto bankowe?

03 Lip 2020
Soho

 

Pieniądze na rachunku bankowym są płynne – co oznacza, że ​​możesz je pozyskać lub wydać natychmiast. Wiele kont jest bezpłatnych i świetnie nadają się do codziennych wydatków, automatycznych płatności rachunków i wypłat z bankomatów. Posiadanie konta bankowego ma mnóstwo zalet, przede wszystkim zapewnia łatwy dostęp do płynnych środków i prosty sposób zarządzania przepływami pieniężnymi. Nie warto jednak przechowywać wszystkich oszczędności na koncie, z którego płacimy rachunki i z którego na bieżąco wypłacamy pieniądze. Nadwyżkę pieniędzy lepiej umieścić na rachunku oszczędnościowym o wyższej stopie oprocentowania lub na koncie emerytalnym. Niezależnie od tego, konto bankowe to podstawa, dlatego musisz pamiętać o bezpieczeństwie. Chroń swoje pieniądze i swoją tożsamość. Wykonaj kilka kroków, aby upewnić się, że Twoje konto bankowe jest w pełni bezpieczne. 

 

  1. Zachowaj dyskrecję w bankomatach

 

Zakryj klawiaturę podczas wpisywania kodu PIN w bankomacie. Upewnij się, że nikt inny nie widzi przycisków, które naciskasz.

 

  1. Wybieraj bankomaty w banku

 

Zamiast bankomatu na ulicy lub na parkingu wybierz bankomaty znajdujące się w budynku banku. Takie maszyny są bezpieczniejsze i znacznie trudniej się do nich włamać. Jeśli jest po godzinach pracy banku, wybierz te, które są podłączone do banku lub znajdują się w przedsionku. Są bezpieczniejsze niż samodzielnie stojące bankomaty. 

 

  1. Skonfiguruj alerty

 

Zaloguj się na swoje konto bankowe online, aby skonfigurować alerty dla określonych sald i dużych wydatków. Wówczas zaczniesz dostawać powiadomienia, informujące Cię o wszystkich lub tylko wybranych przez siebie transakcjach. Jeśli zauważysz zakup, który nie był twój, będziesz mógł na bieżąco zgłosić to do banku, aby wstrzymał transakcję i zweryfikował, czy nie są to nieuczciwe działania. 

 

  1. Ustanów dwuetapowe logowanie do konta

 

 Aby uzyskać dodatkowe zabezpieczenie, wybierz proces logowania, który wymaga dwóch kroków. Możesz na przykład użyć hasła i za każdym razem, gdy chcesz się zalogować, będziesz musiał wysłać bankowi kod weryfikacyjny telefonem. Tworząc bariery dla logowania, pomagasz zabezpieczyć twoje dane i pieniądze przed potencjalnymi oszustami.

 

  1. Nie loguj się na konto przez nieznane sieci wifi

 

Upewnij się, że urządzenie jest połączone z bezpiecznym połączeniem internetowym, takim jak domowa sieć WiFi, po zalogowaniu się na konto sprawdzające. Niektóre publiczne połączenia umożliwiają hakerom łatwiejszy dostęp do informacji z bankowości osobistej.

 

  1. Zaloguj się na swoje konto przynajmniej raz w miesiącu

 

Nawet jeśli otrzymujesz powiadomienia o transakcjach, pamiętaj, aby raz na jakiś czas zalogować się na swoje konto internetowe. Przejrzyj swoje wyciągi, aby upewnić się, że nic nie wygląda podejrzanie i że nie naliczono żadnych niepotrzebnych opłat.

 

Pamiętaj, że unikając niepotrzebnych opłat i kredytów w rachunku bieżącym, możesz z powodzeniem zaoszczędzić pokaźną sumę pieniędzy. Gdy masz wystarczającą ilość środków na swoim koncie, czas też pomyśleć o oszczędnościach. Nasza aplikacja Soho może pomóc Ci śledzić i w efektywny sposób organizować Twoje codzienne wydatki.